5 BEDTİME STORİES

Madonna’ nın altıncı stüdyo albümü olan Bedtime Stories 25 Ekim 1994 yılında Maverick Records tarafından piyasaya sürülmüştür.

Parça Listesi
1. Survival
2. Secret
3. I’d Rather Be your Lover
4. Don’t Stop
5. Inside of me
6. Human Nature
7. Forbidden Love
8. Love Tried to Welcome Me
9. Sanctuary
10. Bedtime Story
11. Take A Bow

ALBUM HAKKINDA BILGI

Albüm çıkış tarihi:

25 Ekim1994

Kayıt: 1993-1994

Tür: Pop, R&B

Süre:00.51.52

Firma: Sire, Warner Bros, Maverick

Prodüktör: Madonna, Nellee Hooper, Dallas Austin, Dave “ Jam” Hall, Babyface

Albüm Satışı: 8.000.000 Milyon

SINGLES

Secret

Şarkı, çıkar çıkmaz, hayranlarını büyük bir şaşkınlığa sürükledi. Bunun nedeni, 1990 yılından beri Madonna’nın adeta bir cinsel sembol haline gelmiş olmasına rağmen, Secret’in tamamen saf ve cinsel öge içermeyen bir  çalışma olmasıydı.

Take a Bow

Madonna’nın 7 hafta ile en en uzun süre 1 numarada kalan şarkısıdır. Şarkının yapımcılığını ünlü yapımcı Babyface üstlenmiştir. Şarkı yoğun R&B içeriği ve eleştirmenlerce “kusursuz bir ballad” olarak görülmesiyle tanınmaktadır.

Bedtime Story

Şarkı, ünlü İzlandalı alternatif müzik sanatçısı Björk tarafından yazılmıştır. Şarkı, Madonna’nın rüyalarının ele alındığı rüya temalı bir şarkıdır. Şarkının klibi de bu formata uygun olarak çekilmiştir. Klip, 5,000,000 $ bütçeyle, tarihin çekilen en pahalı videosu olmuştur. Ancak bu rekor, aynı sene 7,000,000 $ ile Michael Jackson tarafından “Scream” ile kırılmıştır

Human Nature

Sire Records, şarkının yayınlanmasından önce, Madonna’ya daha “radyo dostu” bir şarkının 4. tekli olarak yayınlanmasını önermiştir. Ancak Madonna “Human Nature”ı istemiştir.

ALBUMDEN CIKAN KLIPLER

Secret

Take a Bow

Bedtime Story

Human Nature

Şarkı için çekilen video-klibin yönetmenliğini “Jean-Baptiste Mondino” üstlenmiştir.