3 Something to Remember

Madonna’ nın üçüncü toplama albümü olan Something to Remember 7 Kasım1995 yılında Sire Records tarafından piyasaya sürülmüştür.

1. I Want You
2. I’ll Remember
3. Take a Bow
4. You’ll See
5. Crazy for You
6. This Used to Be My Playground
7. Live to Tell
8. Love Don’t Live Here Anymore
9. Something to Remember
10. Forbidden Love
11. One More Chance
12. Rain
13. Oh Father
14. I want You ( Orchestral)
Japanese bonus track
15. La Isla Bonita
Latin america bonus track
15. Veras(You’ll See”Spanish Version)

ALBUM HAKKINDA BILGI

Albüm çıkış tarihi:

7 Kasım 1995

Kayıt: 194-1995

Tür: Pop

Süre:

01.10.08

01.15.28 (Latin American Edition)

Firma: Warner Bros, Maverick

Prodüktör: Nellee Hooper, Madonna, Patrick Leonard, Babyface, David Foster, John “ Jellybean” Benitez,Shep Pettibone, Nile Rodgers

Albüm Satışı: 10.000.000

SINGLES

You’ll See

You’ll See 30 Ekim 1995 yılında Maverick Records tarafından albümün ilk teklisi olarak satışa çıkmıştır. Pop-Rock Ballad tarzındaki şarkı olumlu eleştiriler almıştır. You’ll See rüzgar gülü ve İspanyol gitarı sesleri içeren düşük tempolu bi şarkıdır. Bu tarz Madonna’nın sesinin farklı bir şekilde kullanılma imkanı vermiştir ve belirli bir dakikadan sonra perküsyon ve titrek gitar sesleri gelmektedir. Şarkı genel olarak olumlu eleştiriler almıştır.

One More Chance

Love Don’t Live Here Anymore

ALBUMDEN CIKAN KLIPLER

You’ll See

http://www.youtube.com/watch?v=QDdt2xNwTYk

You’ll See’nin video klibi Michael Haussman tarafından yönetilmiş ve ilk defa 7 Ekim 1995 ytılında televizyonlarda dönmeye başlamıştır. Klip daha önceki klibi Take A Bow’un devamı niteliğindedir. Klipte Madonna İspanyol matador Emilio Muñoz tarafından canlandırılan sevgilisi tarafından hor görülmüş bir görüntü oluşturulmuştur. Bu sefer sevgilisini üzüntü içerisinde terk etmektedir. Klipte Madonna bir bir trende daha sonra bir uçakta görünmektedir. Verás’ın video klibi içinse aynı görüntülerin üzerine şarkının İspanyolca versiyonu montajlanmıştır. Klip 2006 MTV Video Müzik Ödüllerinde En İyi Sinematografik Klip dalında aday olmuştur ve 2009 yılında yayınlanan Celebration Video Collection’da yer almıştır.