Kısa Haberler: Paloma Faith, Betsey Johnson, Jennifer Lopez, Hazel-E ve fazlası…

Paloma Faith: Madonna’nın istediği her şeyi giyinme hakkı var

Sanatçı Paloma Faith, Mirror’a verdiği bir röportajda müzik dünyasındaki bayanların giyimi hakkında genel değerlendirmeler yaparken Madonna’ya da değindi:

”İnsanlar Madonna hakkında ‘bunu giymesi için çok yaşlı, öyle giyinmeyi bırakmalı…’ şeklinde yorumlar yapıp duruyor. Ama neden? O bunu yıllardır yapıyor ve bunu yapıyor olmaktan kendisi için daima önemli bir konu olmuştur. Sanki feminizm tersine dönmüş. 30’larında ya da 40’larında neden bazı şeylerin yapılması istenmiyor, anlamış değilim. Neden sadece ’40’lı yaşlar harikadır’ deyip geçmiyoruz ki…

***

Betsey Johnson Madonna’nın kendi tasarımlarını giyindiğini bilmiyordu

New York’lu tasarımcı Betsey Johnson ve Yahoo Style’dan Joe Zee, Fashion Bites’ta yaptığı bir konuşmada Madonna’ya değindi:

Joe Zee: Madonna ilk yıllarında senden çok etkileniyordu.

Betsey Johnson: Benim kıyafetlerimi giyindiğini bilmiyordum. Mağazama gidip alış veriş yaptığını sonradan öğrendim.

***

Jennifer Lopez: Madonna’yı severdim

Sanatçı Jennifer Lopez’e Fashion Rocks’ta kendisine müzik dünyasında stilini en sevdiği isimler sorulduğunda şu cevabı verdi:

”Bu konuda biraz geçmişi gitmem gerekiyor. Tina Turner’ın sahnedeki stilini severdim, yetişme çağımda Madonna’yı severdim, eski Hollywood döneminden çok etkilenirdim. Farklı gelirdi. Eski müzikalleri de severdim. Ve bunları bu geceki performansımda da göreceksiniz.”

***

Hazel-E: Madonna benim ilk aşkım

VH1′ın Love & Hip Hop’taki starı Hazel-E, The Source’a  Madonna’ya olan sevgisinden bahsetti:

The Source: Seni müzikal anlamda kim etkiledi?

Hazel-E: Tüm zamanlardaki favorim Madonna olmuştur ve ondan çok etkilenirim. Colorado’lu bir asker çocuğuydum ve pop, rock, hip hop ve benzeri müzikler dinlerdim. Madonna kesinlikle benim ilk aşkım. Onun dışında Gwen Stefani ve Fergie’yi de severim. Bence bu isimler sadece popçu değil, pop rapçiler.

***

The Juan MacLeans grubu üyeleri, Exclaim’e verdikleri röportajda yeni albümleri ”In a Dream”de Madonna’nın sound’undaki evrimi örnek aldıklarını belirttiler:

”Bir bakıma onun gelişen sound’una sahip olmaya çalıştık. 30 yıl önceki Madonna, şimdiki Ultra Music Festival’de sahneye atlayan Madonna’yla aynı değil.”

***

Soraya Arnelas Madonna’dan rahatsız oldu

56. yaş gününü kutlamak için Ibiza’da otele yerleşmek üzere olan Madonna, kalacağı otelde güvenliğini tehdit eden herhangi bir kayıt cihazı olup olmadığını kontrol etmesi için güvenlik ekibine oteldeki yatak odalarını kontrol ettirmişti. Bu odalardan birinde ise 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’da ülkesini temsil eden İspanyol şarkıcı Soraya Arnelas bulunuyordu. Söylentilere göre, odasına girilmesinden rahatsız olan şarkıcı bu olayı ‘fazla abartılı’ olarak değerlendirdi ve yanındaki arkadaşlarının gördüğü muameleden yakındı.

 

 

 

Nil Aycan hakkında 303 makale
14.09.1989

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın