madonnaturkiye

Madonna’nın Yeni Filmine Dair İlk Bilgiler

Madonna, dün gece Instagram hesabında canlı yayın yaparak son dönemde gündemde olan konulara dair önemli bilgiler verdi. Canlı yayından bazı satır başları:
* Senaryosu yazılan biyografi filmi hakkında:
– Film Madonna’nın çocukluğundan değil 1978’de New York’a gidiş döneminden itibaren başlayacak.
– Filmde Madonna oyuncu olarak yer almayacak. Yapımcılığını ise Amy Pascal üstlenecek. Film müzikal olmayacak.
– Film, Madonna’nın erkek egemenliği altında olan müzik dünyasında başarılı bir kadın sanatçı olarak nasıl mücadele ettiğini ve varlığını sürdürdüğüne odaklanacak. Filmde Madonna’nın savunmasız ve güçlü anlarını göreceğiz ama duygularını göremeyeceğz.
– Filmde, 1984 MTV VMA performansı ve ardından yaşanan tartışmalar, New York’a ilk geldiği dönemlerde Keith Haring, Jean Michel Basquiat ve Martin Burgoyne ile yaşadığı ilişkiler ve bu ilişkilerin sanatına nasıl yansıdığı, müzikteki yolculuğu ve değişimi, Evita’nın kayıt edilmesi, Like a Prayer dönemi ve olaylı Pepsi anlaşması, Ray Of Light dönemi ve SEX kitabı yer alacak. 2003 MTV Video Müzik Ödülleri’nin dahil olup olmayacağı ise henüz belli değil.
– Madonna biyografisini ilk başta bir dizi olarak hazırlamayı düşündü ancak senarist Diablo Cody, Madonna’yı dizi yerine 2 saatlik bir film olması konusunda . Filmin süresinden ve hali hazırda bir belgesel filmi olmasından dolayı Blond Ambition Tor dönemi uzun ve detaylı olmayacak. Yalnızca Jose Xtravaganza ve Louis Xtravaganza’dan, Blond Ambition Tour için yaptığı seçmelerden bahsedecek.
– Debbie Mazar, Niki Haris ve Donna DeLory filmde yer alacak.
– Filmle ilgili detayların yer aldığı canlı yayınlar, kamera arkası vb. başka çalışmalar da olacak.
– Madonna filmiyle Altın Küre ve Oscar kazanmayı umuyor..
* Merakla beklenen Madame X Tour DVD’si ise pandemi nedeniyle henüz tamamlanamadı. Ayrıca Madonna turnenin uzatılmasını ve Brezilya dahil başka ülkelere de gitmeyi planladıklarını ancak pandemi sebebiyle bu planın iptal edildiğini açıkladı.
* Madonna şimdilik film, Madame X Tour DVD’si ve sağlığı ile ilgilendiğini bu sebeple yeni albüm üzerinde çalışmadığını belirtti.