Harper’s Bazaar: Madonna’nin En Cesur Anlari

Harper Bazaar’s Madonna’s Top 10 Daring Moments

Harper’s Bazaar dergisi Kasım 2013 sayısına kapak olan Madonna için özel bir liste oluşturdu. Madonna’nın cesareti ile kariyerine damga vuran olayları mercek altına alan liste şöyle:

1 – The Midwest Girl
Henüz 25 yaşında olan Madonna, bir yıldız olmak için New York’a geldi. Yani memleketi Rocherster’dan cesur olmayı daha kolay bulduğu yere. Bazaar’ın kasım kapağı hikayesi için Madonna’nın yazdıkları: “Pop yıldızıysan senden beklenen; garip davranışlardır. Boynumun etrafına dolayabildiğim kadar haç takıyordum ve röportajlarda bunu, İsa’yı seksi bulduğumdan yaptığımı söylüyordum. Gerçekten bana göre seksiydi ama aynı zamanda bunu, provokatif olmak için söylemiştim.”

2 – The Virgin Tour
Ertesi yıllarda Madonna ilk turnesi “The Virgin Tour”a başladı. İnsanlar “Like a Virgin”in evlilik öncesi sekse teşvik eden bir girişim olduğuna inanıyordu. Madonna’nın bakire gibi tamamı beyaz olan sahne kostümü onun sembol görünümlerinden biri oldu.

3 – Blond Ambition
1990 yılında Madonna çok tartışmalı “Blond Ambition Tour”a çıktı. Madonna cinsel provokatör olmaya devam ederek, şarkılarındaki ve performanslarındaki cinsellik ile dinleyicileri ve Katolikleri şok etti. İkonik hale gelen konik sutyen ve korse Jean Paul Gaultier tarafından tasarlandı.

4 – In Bed
Madonna 1991 yılında “In Bed With Madonna” filminin gösterimi için ilk kez Cannes Film Festival’ine katıldı. Madonna, gösterimin sonunda çıkarıp Jean Paul Gaultier tarafından tasarlanan koni sutyeni göstereceği ipek bir elbise giydi.

5 – Les Enfants Terribles
Madonna 1993 yılında Jean Paul Gaultier bahar defilesinde ultra açık bir elbise ile yürüdü.

6 – Ray Of Light
İlk çocuğu Lourdes’in doğumundan sonra Madonna, Kabala din eğitimine başladığında kırmızı bilekliği onun için bir haç işlemi gördü. Madonna’nın Bazaar yazısı:” Tarikata katılmakla itham edildim. Beynimin yıkandığı söylendi. Tüm paramı verdiğim… tüm bu çılgınca şeylerle itham edildim.” Madonna’nın yeni bulduğu maneviyat yedinci albümü “Ray Of Light”a yansıdı. Tıpkı Doğu’dan esinlenen gardırobu gibi.

7 – The Kiss
Madonna, 2003 MTV Video Müzik Ödülleri’nde o zamanki hiti “Hollywood”a performans sergilemek için Britney Spears ve Christina Aguilera ile hem sahneyi hem de tüm dünyanın duyduğu öpücüğü paylaştı.

8 – The Confessions Tour
Madonna 40’lı yaşlarında dini görüntüleri kullanarak ortalığı karıştırmaya devam etti. 2006 yılında Confessions Tour ile Roma’da olduğu zaman Vatikan, Madonna’yı kınayan ve çarmıha gerili İsa tasvirinin “dine aykırı” olduğunu belirten bir açıklama yayınladı.

9 – The Film Creator
Madonna 2010 yılında yazıp yönettiği “W.E” filmi için özgeçmişine yazarlığı da ekledi. Madonna, uluslararası film festivalinde Marchesa, Jean Paul Gaultier ve Dolce & Gabbana’dan bir dizi çarpıcı elbise giydi. Madonna Bazaar’ın kapak hikayesinde filmin yapımı için ”En yapmaya değer ve zorlu şey” yorumunu yaptı.

10 – The Madonna Revolution
Madonna, Eylül 2013’te yönetmenliğini arkadaşı ve moda fotoğrafçısı Steven Klein’in üstlendiği 17 dakikalık “secretprojectrevolution” filmini yayınladı. Madonna, filmde ahlak dışı olduğu için hapse atılıyor ve insanları ifade özgürlüğü için savaşmaları ve devrim için çağırıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın