Madonna 4.5 milyon dolara konsere geliyor !

Pop müziğin divası Madonna rekor fiyata haziranda İstanbul’da konser vermeye geliyor. Bir gecelik konser için 4.5 milyon dolar alacak sanatçıya 300 kişilik ekip eşlik edecek

Şubat ayında satışa çıkan 40 bin bileti 4 gün içinde tükenen dünyaca ünlü pop star Madonna, İstanbul’daki konseri için 4.5 milyon dolar aldı. Bu rakama ekipmanlar, çalışacak ekip, ağırlanma ve lojistik de dahil. Madonna’nın dünya turnesi kapsamında Live Nation Global Touring prodüksiyonu ve BKM-GNL organizasyonu ile 7 Haziran Perşembe akşamı İstanbul Türk Telekom Arena’da gerçekleşecek konseri için, 1 yıl öncesinden görüşmelere başladıklarını belirten GNL Entertainment Kurucu Başkanı Alp Çağrı Günal, Madonna’nın 300 kişilik bir ekiple İstanbul’a geleceğini söyledi. Pop starın Çırağan ya da Four Seasons Hotel’de kalacağını dile getiren Günal, “Konser günü 2 bin 100 kişi çalışacak. Sadece güvenlik için 900, kapılar için de 250 kişi görev yapacak. Konser öncesi ve sonrasında da 50 güvenlik görevlisi Madonna’yı koruyacak” diye konuştu.

40 BİN BİLET 4 GÜNDE TÜKENDİ
3 yıl önceki turnesine de dahil olduklarını ancak İstanbul’a ayrılan zamanın Ramazan ayına denk geldiğini dile getiren Günal, “Bu organizasyonu BKM ile birlikte gerçekleştiriyoruz. 40 bin biletin 4 günde tükenmesini beklemiyorduk, biz de şaşırdık. 65 bin bilet satışa çıkarsaydık o da tükenirdi” dedi. Madonna’nın diğer yabancı starlarla karşılaştırıldığında daha sorunsuz olduğuna dikkat çeken Günal, “Her şeyi kendileri yapacaklar. Bizden sadece vinç, forklift, hamal ve tırmanıcı talepleri oldu. Yiyecek alışverişlerini bile kendileri yapacak” dedi.

Evinde gibi hissedeceği otel odası istedi
Sanatçı psikolojisinin çok önemli olduğunu belirten Günal, aylarca ülke ülke gezen sanatçıların mevcut alışkanlıklarına yakın şekilde yaşamalarının önemine işaret etti. Günal, Madonna’nın da kendini evinde gibi hissettirecek bir otel odası talep ettiğini, seçilecek otele göre odanın da buna göre dizayn edileceğini söyledi. Yiyecek seçiminin de bu açıdan çok kritik olduğunu ifade eden Günal, “Avrupa’da ayrı, Ortadoğu’da ayrı Türkiye’de ayrı bir yemek kültürü var. Eğer her gittikleri yerde yerel yemekler yerlerse metabolizmaları çöker, konserler tehlikeye girer” dedi.

BİLET SATIP ORTADAN KAYBOLUYORLAR
Sektörde organizasyonlar için bir lisans yönetmeliği olmadığından yılda 4-5 kez dolandırıcılık vakalarına rastlandığını dile getiren Günal, “Lisanlı çalışma sistemi olmadığı için bir firma gelip konser düzenlediğini ilan ediyor ve biletleri satışa çıkarıp para topluyor. Sonra da ortadan kayboluyor. Suçu da sanatçının üstüne atıp kurtuluyorlar. Olan sanatçıya oluyor” diye konuştu. Bunun özellikle Anadolu şehirlerinde yaşandığına dikkat çeken Günal, “Berberin, muslukçunun bile ustalık belgesi var ama bizim sektörümüzde üniversiteyi bile bitirmeden tecrübesiz isimler konser yapıyorlar. Konser alanları, malzemeleri kontrolsüz. Bir konser alanının çatısı çökerse her şey için çok geç olur” dedi.

Kaynak : Sabah

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın