MADONNA GERCEGİ “Nothing Really Matters”

MADONNA GERÇEĞİ 66-Nothing Really Matters

Madonna “Nothing Really Matters” klibinde canlandırdığı geyşayı Arthur Golden’ın “Bir Geyşanın Anıları” kitabında yer alan Hatsumomo’dan karakterinden esinlenerek yaratmıştır. Kitapta bahsedilen Hatsumomo karekteri çok kıskanç, ateşi ve kötü kalbi bir diva-geyşadır. Madonna o dönemlerde sinirlediği zaman çevresindekiler “İşte, Hatsumono yine öcünü alıyor” diyorlarmış.

Farklı bulduğu her şey ilgisini çekiyor Madonna’nın. Tıpkı o dönem fotoğraf çekimine getirdiği Obi tarzı geniş siyah kemer gibi. “Kuaförüm Luigi Paris’teki otel odama kazağının üzerine bu kemeri takmış şekilde geldi. Çok hoşuma gitti ve ödünç almak istedim. Ama kabul etmedi. Sırtı ağrıdığı için takıyormuş” diye açıklıyor Madonna.

Bir süre sonra Madonna, kemeri MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde Versace elbisesinin üzerine takarak bütün ilgiyi üzerine toplamayı başardı. “Sonradan öğrendim ki, Jean Paul Gaultier yeni koleksiyonunda geyşalardan esinlenmiş. Böyle şeyler olduğunda çok hoşuma gidiyor. Demek ki herkes aynı frekansta ve ben de anlıyorum ki, doğru yönden ilerliyorum” diyor Madonna. Cher yaptığı bir açıklamada “Bence Madge tanıdığım en iyi dünya starlarından bir tanesi. Onun yaptığı herşeyi beğenmiyorum, çünkü yaptığı tüm işler hep doruk noktada. O yeni modayı önceden görüyor ve onun klipleri mutheşem” diye bahseder.

Görüldüğü üzere Madonna tartışmanız en büyük stil ve moda ikonlarından biri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın