MADONNA GERÇEGİ: RAY OF LİGHT TOUR?

Madonna Gerçeği: Ray Of Light Tour?
Maverick USA, 1999 yılında albüm tanıtımı için bir afiş hazırladı. Afişte Madonna’nın 1999 Grammy Awards’a 6 dalda aday olduğu ve ödül gecesi Nothing Really Matters performansı sergileyeceği duyuruldu. Ancak başka bir ayrıntı daha gözlerden kaçmadı: ‘look for her tour this year’!
Blond Ambition Tour’un sanat yönetmenliğini ve The Girlie Show Tour’un yönetmenliğini üstlenen Christopher Ciccone ‘Kız Kardeşim Madonna’ kitabında bu konuyu şöyle açıklamıştır: “1998 yılının başında Madonna beni arayıp bir turneye çıkmayı düşündüğünü söylemişti. Sahneye yaprakları sürekli renk değiştiren ve mevsimlerin geçişini sembolize eden bir ağaç konulmasını teklif etmiştim, şarkılarla doğru orantılı olarak değişecekti. Madonna bu fikri beğendi ancak daha sonra arayıp turneyi ertelediğini belirtti.”
Peki bu turne neden ertelendi? Madonna, 2000 yılında vizyona giren The Next Best Thing filminin çekimleri için turneyi erteledi. Film belki gişe rekorları kırmadı (24,355,762 $ hasılat elde etti) ancak filmin soundtrack albümünde yer alan American Pie, İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede #1 numara oldu. Ayrıca Madonna 2000 yılında oğlu Rocco’yu dünyaya getirdi, aynı yıl Music albümünü yayınladı. Bu nedenlerle Madonna yeni turnesine 2001 yılında çıktı.

Yorum Gönderin