Madonna’nın  1984 yılında kariyerinin ilk zamanlarında MTV Video Müzik Ödülleri’nde (VMA) gerçekleştirdiği Like a Virgin performansını bilmeyenimiz azdır. İşte, bu performans hakkında bazı az bilinen gerçekler…

Madonna ”Like a Virgin” isimli yeni şarkısını sahnede yetişkin bir beyaz Bengal kaplanına söylemek istemişti. Fakat sonradan bu ‘büyük kedi’ planı iptal oldu. Madonna bunun yerine gelinlik, büstiyer ve üzerinde ”BOY TOY” yazan bir kemer giyerek  17 adımlık uzun bir düğün pastasından çıkmaya karar verdi. Klasik bir Madonna mesajı kombinasyonuydu…

Madonna ve çevresi daha sonradan bu konu için şöyle konuşmuştu:

Madonna: Düşündüm ki madem tam olarak yapmak istediğim buydu, ben de yere yatıp yuvarlanmaya başladım. Fazla eğilince de gelinlik yukarı toplanmaya başladı ve iç çamaşırlarım göründü.

O zamanki menajeri Freddy DeMann: Mükemmel miydi? Değildi fakat işe yaradı.

 

MTV program müdürü Les Garland: Bence hepimiz onun performanstan önce bir kaç kadeh içtiğini düşündük. Çünkü yerde o şekilde sürünerek yuvarlanmak cesaret gerektiren birşeydi.

Basın sözcüsü Liz Rosenberg: Tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ve sonradan herkes bana gelip kariyerinin daha başlamadan bittiğini söylemişti.

Temsilcisi Dan Weiner: Bu kızın yaptığı birdaha asla yaşanmayacak.

MTV iletişim müdürü Robert Pittman: Show’un reytingi güzeldi. Müzik endüstrisinde çekim malzemelerimiz olduğunu kanıtladı.

Oysa ki, çok kısa bir süre içerisinde kiminin burun kıvırdığı, kiminin aşağılamaya çalıştığı bu performansı yapan Madonna, müzik dünyasının en büyük, en aranan ve en kalıcı ismi olacaktı. Bu olaydan sadece bir yıl sonra bile, VMA töreninde o senenin sunuculuğunu yapan Eddie Murphy Madonna’yı ”Dünyanın en büyük starı” sözleriyle anons edecekti.

Madonna Gerçeği 1984 VMA performansının bilinmeyenleri

Nil Aycan tarafından yayınlandı

14.09.1989

Yorum Gönderin