MADONNA’NIN EĞİTİME DESTEGİ DEVAM EDİYOR

Sotheby’s kendi düzenlediği “Impressionist & Modern Art Evening” gecesinde Madonna’nın koleksiyondan seçtiği bir tabloyu açık artırmaya sunacağını bildirmekten onur duyar.
Ayrıca Fernand Lager’ın yaklaşık 5-7 milyon dolar değerindeki ünlü Trois femmes a la table rouge tabloları satılarak Afganistan, Pakistan ve diğer ülkelerdeki kız öğrencilerin eğitim almasını destekleyen Ray of Light vakfına destek olunacak.
Afganistan’da her 10 kızdan 3’ü okula gidemiyor ve ülkede yaşayan kadınların yalnızca %12’si okuma yazma biliyor. Pakistan ise dünyanın en fazla okul yaşı geldiği halde okula gidemeyen çocuk nüfusuna sahip. Burada en az 3 milyon çocuk okul yaşı geldiği halde okula gidemiyor.

Madonna konu ile ilgili şu yorum yaptı: ” Benim sanata ve eğitime büyük bir tutkum var. Shotbey’s işbirliği ile bu iki tutkumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben Fernand Lager’ın koleksiyonunun bir parçası olan ‘ 3 Kadın’ adlı tabloyu açık artırma için seçtim ve tüm gelirleri Afganistan, Pakistan ve diğer eğitimde kadınların nadir veya hiç görülmediği ülkelere bağışlayacağım. Ben kadınların eğitim aldığı için yaralanması, öldürülmesi ya da vurulması gerçeğini kabul edemiyorum. Şimdi harekete geçme zamanı. Ben bu sözde değersiz kızlar için değerli bir şeyler yapmak istiyorum. Bilgi güçtür! Hadi dünyayı değiştirelim! ”
Sergi farklı tarihlerde Hong Kong, Londra ve New York’da sergilenecek.
Ray Of Light Vakfı hakkında daha fazla bilgi almak için: http://www.therayoflightfoundation.org/

(Çeviri için Uğur Altay’a teşekkür ederiz)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın