Scott Mills BBC’nin Madonna Engelini Haklı Buluyor

BBC Radio 1’de program yapan DJ’lerden DJ Scott Mills, BBC 1’ın Madonna şarkılarını çalmama fikrine katıldığını ifade etti:

”Yeni tekliyi umursamıyorum açıkçası. Radio 1’in çalması gerektiğini düşünüyor muyum? Muhtemelen hayır. Genelde dinleyicilerin yaş ortalaması dikkate alınıyor ve dürüst olmak gerekirse çoğu Madonna hayranı 30’lu 40’lı yaşlarında. Çalma listesine daha uygun sanatçılar ya da gruplar varsa onlar BBC 1’ın çalma listesine dahil ediliyor. DJ’lerin bu konuda birşey dememesine rağmen ben neden çalmadıklarını çok iyi anlıyorum. Şu ana kadar Madonna ile hiç röportaj yapmadım ve açıkçası ondan biraz korkuyorum. Fakat hey, birkaç sene içinde bu durumu tekrar gözden geçirip onu Radio 2’de çalabilirim!”

Bu gibi popüler radyolar ve müzik kanalları yaş bahanesiyle Madonna’yı çalmıyor fakat kendisi sahnede düşünce ya da ona benzer başka bir durum olunca bas bas bağırmaktan da geri kalmıyor. Madonna tam üç kuşaktan hayran kitlesine sahip olan her kesime hitap etmeye çalışan bir sanatçı. Madonna gençler tarafından dinlenmiyor diye kanalların çalmaması gibi bir durum yok aslında. Tam tersi; kanallar Madonna’yı yeterince çalmadığı için gençler onu iyi tanımıyor ve dolayısıyla az dinliyor.

 

 

Nil Aycan hakkında 303 makale
14.09.1989

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın