YABANCI BASINDA MADONNA’NIN GRAMMY PERFORMANSI

YABANCI BASINDA MADONNA'NIN GRAMMY PERFORMANSI

Madonna 56. Grammy Müzik Ödülleri’nde “Open Your Heart” parçasını 33 çift evlenirken söylemişti. Madonna’nın bu performansı ülkemizde olduğu gibi yurt dışında baya ilgi gördü. Yurt dışında basına yer alan bazı haberleri sizler için derledik.

Forbes
Madonna, Queen Latifah’ın eşliğiyle Macklemore ve Ryan Lewis ile “Same Love adlı parçayı duygusal bir atmosfer içinde sahneledi. Şarkı esnasında gay, heteroseksüel, genç ve yaşlı 34 çift evlendi.

Guardian
Colonel Sanders gibi giyinen Madonna, 33 gay ve heteroseksüel çiftin evlenmesine başkanlık etti. Toplu bir sanrı gibi hissedilmiş olabilir ama evlilikler tamamen “Same Love” eşliğinde meşruydu.

Hollywood Reporter
Madonna, Macklemore ve Mary Lambert caz sanatçısı Trombone Shorty eşliğinde beraber, evlilik eşitliliği hakkındaki parçayı seslendirilirken şarkı esnasında Queen Latifah öncülüğünde Gay ve heteroseksüel evlilikleri yapıldı. Madonna bir klasik olan parçası “Open Your Heart”ı söylemeye başladığında çiftler aynı anda yüzükleri değiştirdi. Materyalist kız kırmızı halıdaki dramatik siyah smokininden sonra sahnede beyaz Ralph Lauren takımını giydi.

HuffingtonPost UK
Madonna zaman zaman tartışmalı bir isim olabilir ancak Grammy Töreni’nde kovboy şapkasıyla hiti “Open Your Heart”ı kilise tarzında söyleyerek kalbinin doğru yerde olduğunu kanıtladı. Arenada 33 evliliğin Soundtrack’ı olarak.

Mtv
Show’un sonlarındaki bir performans gecenin en duygusal anlarından biriydi. Latifah “Bu şarkı bir aşk şarkısı ama bazılarımız için değil hepimiz için,”dedi. O anda rapçi Macklemore kilise atmosferi içinde ortaya çıktı. Latifah evlilikleri anons etti, beyazlar içindeki Madonna ona eşlik etti. Macklemore, Ryan Lewis ve evli çiftler arena boyunca kol kola yürüdüler. Dokunaklı bir andı ama sormadan edemeyeceğiz: Latifah gerçekten yetkili rahip miydi?

NBC Bay Area
Macklemore ve Ryan Lewis pazar günü Mary Lambert, Queen Latifah ve Madonna’yla birlikte hüzünlü hitleri “Same Love”ı söyledi. 33 çiften oluşan gay, heteroseksüel ve lezbiyenler Queen Latifah’ın komutuyla evlendi. Çiftler ayakta alkışlanırken Katy Perry bir buket tutu ve Keith Urban göz yaşlarını sildi.

New York Daily News
“En iyi yeni sanatçı” ödülü dahil 4 ödül kazanan Macklemore ve Ryan Lewis “Same Love” performanslarıyla tarih yazdı. 33 gay ve heteroseksüel çift yüzüklerini değişerek evlendi. Tören esnasında, eski bir gay hakları savunucu olan Madonna, kusursuz kıyafetiyle konuk olarak eski hiti “Open Your heart”ı söyledi.

New York Post
Grammy törenleri genelde sanatçıların herkesi memnun etmek için uğraştığı yer konumundadır. Macklemore ve Ryan Lewis “Same Love”ı 33 çift evlenmeden önce söylemeye başladı. Sadece bir performans değildi, aynı zamanda resmi bir beyandı. Gay yada heteroseksüel olun, Madonna’nın nikahınızda “Open Your Heart”ı söylemesini istemez miydiniz?

Us Weekly
L.A Staples Center’da 2014 Grammy Töreni’nde efsanevi bir iş birliği gerçekleşti. Pop ikonu Madonna, rapçi Macklemore, Ryan Lewis ve vokalist Mary Lambert ile sahne alarak evlilik eşitliği şarkısı “Same Love”ı söyledi.

Variety
56. Grammy Ödülleri’nde şovu durduran an 33 gay ve heteroseksüel çiftin evlilik düğününe Macklamore ve Ryan lewis’ın “Same Love” şarkısı ile katılmasıydı. Madonna “Open Your Heart”tan bir kısım söylerken Latifah törene başkanlık etti. Törende politik bir beyan gerçekleşmesiyle bu an eğlence sektöründe hafızalara kazındı.

Çeviri için Nil Aycan arkadaşıma çok teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın