Lady Gaga, Madonna’nın Born This Way performansından bahsetti : ”Agzım acık kaldı.”

Lady Gaga, Madonna'nın Born This Way performansından bahsetti- Ağzım açık kaldı-'

Attitude Magazine röportaj veren Lady Gaga Madonna’nın MDNA Tour boyunca Born This Way adlı şarkıyı söylemesini eleştirdi. Turnedeki şarkıda Express Yourself sonuna yerleştirilen şarkının birden çok mesaj vermek için yapıldığı belirtildi. Bilindiği üzere Born This Way ve Express Yourself birbirleriyle çok karşılaştırılan 2 şarkı.

” Madonna’nın benim şarkımı her gece söylemesi beni afallattı. Ben sahnemde yalnızca kendimi ve fanlarımı düşünürüm. Ama o her gece beni düşünüyordu. Madonna yani, o Madonna!.”

” Çok uzun zamandır onu izliyorum. Bu şovu yapma amacını tam olarak anlayabilmiş değilim ama cidden ilgilenmiyorum.”

” Ortalıkta dönen dedikodulardan anladığım kadarıyla tüm olay yalnızca benden ibaret değil. O şarkıyı kendi sesi ve tonlamasıyla söylerken ben kendi stilimle söylüyorum. Bütün düşündüğüm Madonna Ciccone’nin her gece benim şarkımı söylüyor olmasıydı ve ben daha 27 yaşındayım! New York’lu bir punk-rocker olarak, her zaman Madonna’yı kıskandıracak kadar başarılı olmak istedim.”

Eser hırsızlığı ile suçlanan Gaga bazı açıklamalarda bulundu…

” Doğrusunu söylemek gerekirse bu iki şarkı birbirinden alakasız ve bütün olay 2 gay ikonunu saçma sapan bir yarışmaya sokmaktan ibaret. Kimsenin meşalesini almaya ihtiyacım yok. Ben buradayım, onlar orada. Eğer bizi beğenirseniz, bizle eğlenmeniz için kapılarımız her zaman açık. Ama bu karşılaştırma ve yarıştırma meselesi yalnızca ‘ Born This Way’ ile ilgili değil! ”

Haber ve çeviri için Uğur Altay’a teşekkürler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın