Madame X Tour,  Madonna’nın on dördüncü stüdyo albümü Madame X’in ardından çıktığı konser turnelerinden biridir. Madonna daha önce verdiği röportajda ilk kez daha küçük çaplı bir gösteriye ilgi duyduğunu belirtti. “O kadar çok gösteri yaptım ki – dünya turları, stadyumlar, spor arenaları – şimdi bunu da yeniden yaratmak zorunda olduğumu hissediyorum. Samimi şovlar yapmayı ve izleyiciyle doğrudan konuşmayı seviyorum. ” Açıklamasında bulundu.

Madonna, bu turnede, gösterileri daha samimi kılmak ve seyircilerin sanatın kendisine konsantre olmalarını sağlamak için “mobil telefon kullanmama” kuralı uygulamaya başladı. Bu karar, seyircilerden karışık tepkiler aldı.

Bu uygulamayı ihlal eden seyircileri için Madonna sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı: “Madame X’in üçüncü gösterisi bitti ve bu yakın deneyimin her dakikasının keyfini çıkardım. Seyirciye baktığımda iphone ve kamera flaşları yerine gözleri, gülümsemeleri ve mutlu insanların yüzlerini görmeyi çok seviyorum. Ancak, konsere ısrarla ikinci bir kamera sokmaya çalışan ve gösterinin kaydedilmemesine yönelik talebimi görmezden gelen bazı insanları gördükçe şaşırıyorum. Tüm Broadway gösterilerinde, dans gösterilerinde, stand-up komedilerinde ve Opera’da da bu kural uygulanır. Talebimi görmezden gelen kişiler gösteriden tam anlamıyla keyif alamadıkları gibi, isteklerime de saygısızlık gösteriyorlar. Eğer telefonunuz olmadan iki saat yaşayamıyorsanız, bu gösteri size göre değildir.”

Tekrarlayan diz yaralanması nedeniyle Madonna’nın bazı konserleri sağlık nedenleri yüzünden iptal edildi.

Fransız hükümetinin COVID-19 hastalığının yayılmasını engellemek için 1000’den fazla kişinin toplanmasını yasakladığını duyurmasının ardından Madonna’nın son konserleri iptal oldu.

Location
  • Europe
  • North America
Associated album Madame X
Start date September 17, 2019
End date March 8, 2020
Legs 2
No. of shows 75
Attendance 179,289
Box office US $51.3 million