Madonna Gercegi: Music albümünün 4. teklisi?

Madonna Music 2000

Music albümünün etkileri devam ederken Warner Bros. albümden yayınlanacak 4. tekliyi belirlemişti: Amazing.  Amazing’in “Music” albümünden yayınlanacak 4. tekli olacağı duyurulmuş, radyolara promo single bile gönderilmiştir. Ancak beklenmedik bir gelişme ile bu karardan vazgeçilmiş ve şarkı tekli olarak yayınlanmamıştır. Amazing Avrupa radyolarında listelere bile girmiş ama tekli olarak yayınlanmadığı için bu başarının devamı gelmemiştir.

Şarkının tekli olarak yayınlanmasından vazgeçilmesinin sebebi ise Madonna ve Warner Bros. arasında yaşanan anlaşmazlıktır.
Madonna 4. tekli olarak Impressive Instant’ın yayınlanmasını istemiştir. Turnenin başlayacağı döneme denk geldiği için şarkının büyük çıkış yapacağını düşünür. Ancak Warner Bros. bu fikre sıcak bakmadığı için Impressive Instant sadece belli gece kulüplerine plak formatında promo olarak gönderilir. Impressive Instant, Billboard Dance / Club Play Songs listesinde 2 hafta 1 numara kalarak tekli olarak yayınlanmamasına rağmen liste başarısı kazanan şarkılardan biri olur. Tüm bu anlaşmazlıklar yaşanırken Madonna, Warner Bros’un Amazing’e turne görüntülerinden bir video hazırlamasına engel olmak amacıyla şarkıyı “Drowned World Tour” şarkı listesinden çıkartmıştır. Bu ters düşme durumları nedeniyle ne Madonna’nın istediği ne de Warner Bros’un istediği olur. Bu yüzden “Music” döneminden yalnızca üç tekli yayınlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın