Madonna Malawi’de İyi Niyet Elçisi İlan Edildi

Madonna Malawi ziyaretinin üçüncü gününde (28.11.2014) ülke başkanı Profesör Peter Mutharika ile tanıştı. İkilinin özel bir görüşme yaptığı buluşma hakkında yerel basının vermiş olduğu haberler şu şekilde:

Başkan Mutharika Madonna’yı ”David ve Mercy’yi buraya getirdiğiniz için size teşekkür etmeme izin verin” sözleriyle karşıladı. Madonna ise Başkan Mutharika’nın 2012 yılında vefat eden ağabeyi için ”Beni burada ağırladığınız için teşekkür ederim. Ağabeyinizin büyük bir hayranıydım. Bize karşı çok nazikti.” şeklinde karşılık verdi. Başkan’ın ardından Madonna Malawi’nin first lady’si Gertrude Hendrina Mutharika ile görüştü.

Resmi Malawi Hükümeti basını görüşmeden sonra şu şekilde açıklama yaptı:

Başkan Profesör Arthur Peter Mutharika ve First Lady Getrude Mutharika Amerikalı pop star Madonna ile Kamuzu Sarayı’nda ayrı ayrı görüştüler. Başkan,  Madonna’ya ülkenin eğitim standardının yükselmesini destekleyen uğraşları için ve Blantyre’daki Queen Elizabeth Hastanesi’nde pediyatrik cerrahi ünitesi ve yoğun bakım ünitesini kurduğu için teşekkürlerini sundu. Başkan ile olan görüşmeden sonra First Lady Getrude Mutharika, Madonna’ya Beautify Malawi Trust hakkında bilgi verdi.

Madonna’nın ülkeye sağlamakta olduğu katkılara minnettar kalan Başkan Profesör Arthur Peter Mutharika, Madonna’yı ”Çocuk Refahı İyi Niyet Elçisi” ilan etti.

 

 

 

 

Nil Aycan hakkında 303 makale
14.09.1989

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın