Madonna, Pussy Riot’a destek için şarkı söyledi !

Madonna, dün akşam Moskova’da gerçekleştirdiği konserinde başına göz kısmı yırtılmış siyah bir örtü geçirip, vücuduna siyah keçeli kalemle Pussy Riot yazılı bir görüntü ile hit parçalarından biri olan “Like a Virgin” adlı parçasını söyledi.

Olimpiyskiy Spor Salonu’nda sahne alan Madonna, bu durum karşısında: “Ben diğer akşamlarda olduğu gibi bu akşamda tehlikeyi seviyorum.”şeklinde bir açıklama yaptı.”

Konser de 10 dakikalık bir konuşma yapan Madonna, konuşması sırasında seyircilerine şu şekilde seslendi.

“Rusya’daki tüm hayranlarıma teşekkür ediyorum. Şimdi özgürlük hakkında bir şarkı söyleyeceğim. Ama öncesinde bununla ilgili birkaç söz söylemek istiyorum. Şu anda benimle beraber sahnede olan kişiler Amerika, İngiltere, Rusya gibi farklı ülkelerden geldiler. Kimisi Yahudi, kimisi ise Fransız. Ama biz beraberiz ve her şeyden önemlisi insanız. Buna katılıyor musunuz?” ifadelerini kullandı. Seyirciler ise Madonna’ya alkışla karşılık verdi.

Madonna daha sonra ki konuşmasında: “Ben Amerika’dan geldiğim için çok mutluyum ve ben duygu ve düşüncelerimi ifade etme özgürlüğüne sahibim. Pussy Riot üyeleri Maşa, Nadya ve Katya hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Onlar, yaptığı hareketlerinin bedelini çok ağır ödüyorlar. Ben onların serbest bırakılmaları için dua ediyorum. Dünyada özgürlük ve yeteneğin hüküm sürmesini istiyorum.” sözlerini ekleyerek, “Siz benim yanımda mısınız?” diye sordu. İzleyicilerden tekrar alkış koptu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın