Yeni Madonna Albümü İçin Single Seçimi

Madonna’nın yeni albümünden çıkacak ilk single ile ilgili birçok seçenek bulunuyor. Bu konuda bilinenler ve yapılan yorumlar şu şekilde:

”Messiah” single olarak düşünülen ilk parçaydı. Fakat sonradan ”Rebel Heart” ve ”Bitch I’m Madonna” ortaya çıktı. Diplo ise ilk single kararının verildiğini söylemişti ve bu parçanın ”Unapologetic Bitch” olduğu tahmin ediliyordu. Şu anda ise ”Unapologetic Bitch” ya da ”Living For Love” arasında bir kararsızlık söz konusu.

Madonna’nın kaydetmiş olduğu ”Zor bir ayrılık sonrası hayata tutunmayı başardım ve artık daha güçlüyüm” temalı birkaç şarkı bulunuyor. Ancak bunların arasında en çok ”Living For Love/Carry On” şarkısının tutulacağı düşünülüyor.

Şüphesiz, sağlam fakat müzikal anlamda da tutulabilir bir parça seçimi oldukça güvenilir olacaktır. Living For Love hem sağlam ve dürüst duygular barındıran hem de Starbucks’ta sıra beklerken fonda dinleyebileceğiniz güzel bir şarkı. Music, Frozen, Justtify My Love ya da Die Another Day gibi yenilikçi şarkılar yapan bir sanatçının şarkısı gibi değil.

”Unapologetic Bitch” ise keskin, beklenilmeyen ve ilginç bir ilk single seçimi olur. Şarkı sözleri oldukça kişisel ve zekice. Bu akılda kalıcı elekro-pop-reggae tarzındaki parçayı seçmek daha deneysel ve riskli olacaktır.

Birçok Madonna hayranı, sanatçının MDNA albümü için fazla klasik ve risksiz single’lar seçmesinden şikayetçiydi. ”Gimme All Your Luvin” ve ”Girl Gone Wild” elbette ki radyo dostu şarkılardı ancak müzik severlere biraz hayal kırıklığı yaratmışlardı.

Madonna yeni albümü için çok geniş ve birbirinden farklı kesimden isimlerle çalışıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? İlk single için popüler tipte (mainstream) bir şarkı mı yoksa daha keskin ve meydan okuyan bir şarkı mı seçilmeli?

Yeni Madonna Albümü İçin Single Seçimi

 

 

Nil Aycan hakkında 303 makale
14.09.1989

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın