Madonna’dan Nijerya’ya Bağış

Madonna’nın takımı, onun Nijerya’da kaçırılan kızların bulunması ve insan haklarına destek olması için yapmış olduğu bağışla ilgili şu mesajı yayınladı:

Madonna’nın, Nijerya ve çevresindeki kadın kadın hakları gruplarına destek için The Global Fund For Women’ a yaptığı bağışı doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz. Madonna’nın yaptığı bağış, bu gruplara, artan şiddetle, insan haklarının kötüye kullanımıyla, kadın ticaretiyle ve çocuk yaşta evlilikle savaşması için yardımcı olacak.

Global Fund For Women kuruluşu Nijerya’da kadınların organize olmasını, kaçırılan kızların güvenli bir şekilde geri getirilmesini, kızlara öneriler sunulmasını ve başka kapsamlı hizmetler sağlanmasını amaçlamaktadır. Global Fund For Women ayrıca Nijerya, Burkina Faso, Kongo Demokratik Halk Cumhuriyeti ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerdeki kadın topluluklarını insan hakları ihlaline karşı savaşmaları için güçlendirecektir.

Madonna’nın bağışlarını kabul eden Global Fund For Women Başkan Yardımcısı Jane Sloane, ‘’Madonna insanları etkileyebilme ve dünyadaki bütün kitlelere ulaşabilme kabiliyetine sahip. Umarım onun katılımı diğer insanları da bağış yapması için teşvik eder, eğitim için çalışan yerel kadın gruplarına destek olur ve bütün kadınlara ve kızlara güvenlik ve güç sağlar’’ şeklinde konuştu.

Madonna ise konuyla ilgili, ‘’Dünya Nijerya’yı izliyor. Bu, kaçırılan kızların güvenle geri dönüşünü sağlamamız için ve diğer ülkelerde barış ve bölgesel güvenlik için çalışan kadınlara olan desteğimizi genişletmemiz için kritik bir dönem’’ şeklinde konuştu.

Madonna'dan Nijerya'ya Bağış.

Nil Aycan hakkında 303 makale
14.09.1989

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın