MADONNA’NIN MALAWİ GÜNLÜGÜ

– 1 Nisan
Madonna pazartesi günü Raising Malawi* vakfının buildOn ortaklığı ile inşa ettiği 10 yeni okulu ziyaret etmek için Malawi’ye geldi. Okullarda yılda 4.800 çocuk eğitim görecek.

*Raising Malawi vakfı, Madonna tarafından 2006 yılında Malawi’de yaşayan ailesini kaybetmiş ve bakıma muhtaç çocukları korumak, yiyecek, giyecek, barınma, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kuruldu.

– 2 Nisan
Madonna Kasungu’da yer alan Mokoko İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Malawi halkı Madonna’nın çevresinde dans etti. Madonna ise şu açıklamayı yaptı:
“Zikomo! (Teşekkür ederim!)
Malawi’yi seviyorum. Burada yoksulluğun sona ermesine yardımcı olmaya kararlıyım.”

– 3 Nisan
Madonna, çocukları ile birlikte daha önce David’i evlat edindiği yer olan “Home of Hope” yetimhanesini ziyaret etti ve “David kardeşlerini tekrar gördüğü için mutluyum.” açıklamasını yaptı.

– 4 Nisan
Madonna Malawi ziyaretinin 4. gününü Blantyre’de geçirdi. Ayrıca Queen Elizabeth hastanesini ziyaret etti. Madonna pediatri cerrahı olan Eric Borgstein için şu yorumu yaptı:
“Eric Borgstein benim kahramanım. O harika bir iş yapıyor.”

– 5 Nisan
Madonna Namitete’de bulunan ve Raising Malawi vakfının bağışları ile inşa edilen Mphandula çocuk bakım evini ziyaret etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın