Madonna’nın Yeni Turnesi “The Celebration Tour” başladı!

Madonna yeni turnesi “The Celebration Tour”un ilk konserini 14 Ekim 2023 tarihinde İngiltere Londra’daki O2 Arena’da gerçekleşti.

Daha önce yaşadığı sağlık sorunları yüzünden ilk Kuzey Amerika turnesinin ayağını ertelemek zorunda kalmıştı. Hatırlayacak olursak Madonna, 2023 Haziran ayı sonlarında doğru “ölüme sebep verebilecek olan ciddi bir bakteriyel enfeksiyon” yaşayıp yoğun bakımda kalmıştı. İyileşme sürecini atlattıktan sonra turnesi yeniden planlanmıştı.

Madonna, Arena’da gerçekleştirdiği ilk gösterisinden olumlu eleştiriler aldı. Reuters’ten Paul Sandle, performansının enerjisini ve karizmasını kanıtladığını anlattı. Variety’den Mark Sutherland, “Hala dans ediyor, hâlâ şarkı söylüyor, hâlâ tek Madonna” diyerek hâlâ “Pop Müziğin Hükümdar Kraliçesi” olduğunu kanıtlıyor dedi. The Times’tan Will Hodgkinson, beş yıldızdan dördünü vererek gösteriyi “tamamen büyüleyici” olarak nitelendirdi. Rolling Stone İngiltere’den Nick Reilly de beş yıldızdan dördünü vererek bunun “İyi ve gerçek anlamda yerine getirilmiş bir kutlama” olduğunu söyledi.