MDNA TOUR GALASINDAN SORU VE CEVAPLAR

Madonna Mdna Tour’un tanıtım gecesinde kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Sizler için derlediğimiz bazı soru ve cevaplar.

Şov boyunca formunu korumak için ne çeşit bir spor programın vardı?

Madonna: Bu tarz sorulardan nefret ediyorum. Her lanet olası akşam sahneye çıktım, tamam mı? (O esnada kalabalık güler.) Spor programım gün geçtikçe küçüldü çünkü her gecen gün daha yorucu hale geldi.

Konserde favori performansların nelerdi?

Madonna: Gang Bang’deki silahları, boğuşmayı ve şiddeti çok sevdim. Üzgünüm, bu yalnızca bir roldü ama eğlenceliydi. Bütün agresif duygularımı dışarı vurduktan sonra çok rahat hissettim. Sagara Jo benim için çok eğlenceli bir performanstı. Love Spent performansı çok kısa ve samimiydi ki bunu çok sevdim. Gerçekçi olmak ve hissetmek için kısa bir andı. Tabi ki konserin sonu. Her aksam konser bitiminde farklı ve komik bir atmosfer oluşur. Evet, bunlar aklıma ilk gelenler.

Değişik ülkelerden Dvd için değişik konser görüntülerini bir araya getirmek nasıl bir histi?

Madonna: Genel olarak ben ve editörüm Danny Tull hepsiyle ayrı ayrı uğraştık. Bir araya getirilmesi gereken çok şey vardı çünkü tüm şehirlerden videolar çektik. Konser genel olarak Miami görüntülerinden oluşuyor ama Fransa, İngiltere, Arjantin ve New York konserlerinden çekimler de kullandık. O yapılan çekimlerin bir araya getirildiğini ama zamanın ( ışık-senkron-mekan) uymadığını düşünün… Gerçekten çok çalıştık. Daniel Tull, her neredeysen , mükemmel olması için ettiğim tüm ricalarla bütün bunları bir araya getirdiğin için çok teşekkür ederim. Hala videoya bakıyorum ve mükemmel olmadığını görüyorum. Başkadığı günden bu yana çok büyük bir emek gerektirdi.

Geldiğiniz için teşekkürler.

Şimdi ayaklarımı uzatmanın, bir şeyler içmenin ve işimi bitirmiş gibi hissetme zamanı! Fuck yeah!

 

Madonna’nın yorucu turne doğası üzerine yaptığı söylem:

Öncelikle, Tanrı’ya şükür her gece konser yoktu. Haftada 4 veya 5 kere sahne alıyordum. Gerçekten zordu, evet. Muhtemelen en zor turnemdi. Yalnızca menejerimle konuşmanız bile yeterli. Ama bana göre eğer sahnede elinizden gelenin en iyisini yapmıyorsanız bu işi yapmamalısınız. Ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin!

Turnede Madonna ile sahne alan Rocco üzerine söylem:

İstese de istemese de benimle turneye gelecekti. O bir aslan burcu, ne diyebilirim ki! Sahne şaştırtıcı derecede rahat. Onu her gece sahnede görmeye bayılıyorum. Bana enerji veriyor. Nereye gidersem Rocco benimle geliyor ama bunu sevmiyor. Bir yılda boyu uzadı, sesi değişmeye başladı ve aslında ondan biraz korkuyorum.

Madonna’nın  her gece konser vermesi üzerine yaptığı söylem:

Bende herkes gibi insanım, kötü hissettiğim zamanlar olabilir veya bu gece sahneye çıkmak istemiyorum diyebilirim ama kapalı gişe bir arenayı ve hayranlarımı yüz üstü bırakamam. Her günün sonunda, önceki gece aşırı yorgunluktan uyuyamamış olsam bile konserden önce soyunma odamda el ele tutuşup dua ederiz. Yüzde 49 ihtimalle yorgunluk yüzünden ağlarım. Ama sizi bardaktan boşalırcasına yağan yağmura, buz gibi soğuğa, kendinizi iyi hissetmemenize ve hatta bok gibi hissetmenize, dünyada olan çılgınca olaylara rağmen sahneye iten bir güç vardır.

Biz dünyanın etrafında turlarken çılgınca şeyler oluyordu. Pussy Riot olayı, St. Petersburg konserimdeki gaylerin tutuklanması, Obama’nın seçilmesi, Sandy kasırgası… Dünya büyük bir hızla değişiyor. Bunlar çok çılgın zamanlardı ve ben bu olayların her birinden etkilendim. Bazen oraya çıkıp dans etmek, şarkı söylemek, dünyada kötü olaylar olmuyormuş gibi davranmak istemedim. Ama sonra zorunda olduğumu farkettim. Turnenin sonunda zafer kazanmış gibi hissettim. Ortaya birşey koyabilmiştim. Dünya’nın bir ilham kaynağına ihtiyacı var.

Gelecek planı üzerine : Bir sevgi devrimi başlatmak bebeğim!

Çeviriler için Uğur Altay’a teşekkürler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın