OPONYO VE KAZEMBE, MADONNA’NIN MALAWİ’YE YARDIM YAPMASINA ENGEL OLMAYA ÇALISIYOR.

Malawi başbakanı Joyce Banda’nın kardeşi Anjimile Ntila-Oponyo, Madonna’nın Malawi’de 10 okul yaptığını gösteren belgeyi yalanlamaya kalkıştı. Oponyo’nun kendi pozisyonunu kötüye kullanma ve fazla para istemesi nedeniyle projede kısa bir zaman önce bir takım aksaklıklar ortaya çıkmıştı. Oponyo, pozisyonunu eğitim bakanı gibi kullanıp Madonna’ya engel olmaya çalıştı. Malawi’nin eğitim bakanı olan Eunice Kazembe daha önce Madonna’yı yalan söylemekle suçladı ve bu okul projesinin yalan olduğunu iddia etti.

Kazembe verdiği röportajda “‘ Madonna bize geleceğini haber vermedi. Aramızda hiç bir şekilde bir iletişim olmadı ve biz onun okulları gezeceğini bilmiyorduk. Madonna ile bizim aramızda hiç bir sıkıntı yok. Böylesine yardımsever birisinin yardımlarını kabul etmemek delilik olur. Fakat protokol yanlış. Bir daha ki sefere bize önceden haber vermeleri gerekecek’ açıklamasından bulundu.

Basında Madonna’nın Banda’yı çağırmamış olmasından dolayı bir çalkalanma yaşandı. Bu olaylardan sonra Madonna kendi el yazısı ile mektup yazmaya karar verdi.

Sevgili Joyce,
Öncelikle seni Malawi’deki bu yeni pozisyonun için kutlarım. Bu çok büyük bir onur ve sorumluluk. Ben senin güçüne ve cesaretine hayranım. Ayrıca belgesel için bir araya gelip konuştuğumuzda söylediğin şeyleri takdir ediyorum. Bildiğin üzere 1 hafta boyunca Malawi’de olacağım. O yoğun programında bana zaman ayırırsan beni çok mutlu etmiş olursun. Eğer bilinmiyorsa tekrar söyleyeyim, ben burada yalnızca Malawili çocuklara destek vermek ve onlara hizmet etmek için bulunuyorum. Lütfen yardım edebileceğimiz başka proje sahaları varsa bize bildir. En iyi dileklerimle!
Madonna
İyi şanslar!
Sevgi ve saygılarımla…

– Her ne kadar Oponyo ve Eunice Kazembe Madonna’nın okul yaptırmadığını iddia etsede, Madonna, Rasing Malawi ve Buildon işbirliği ile Malawi’de 10 okul inşaa etti.

Çeviri: Uğur Altay
Editör: madonnaturkiye

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın