Today in Madonna History / 22 Kasım 1984

“Like a Virgin” albümünü yeni yayınlayan ve gündeme bomba gibi düşen Madonna, tarihler 22 Kasım 1984’ü gösterdiğinde kariyerinde ilk kez Rolling Stone dergisinin kapağında yer aldı. Dergide yer alan röportajdan bazı bölümler:
“Arada sırada Camparisi’ni yudumlarken ‘Kendi başıma yaşadığım ilk ev,’ diyor Madonna, ‘Dördüncü Cadde ile B Bulvarı arasındaydı. Çok mutluydum, gururluydum çünkü hayatımda yaşayabileceğim en kötü yerdi orası.’ Madonna artık Soho’da geniş bir apartmanda oturuyor, bir yandan film anlaşmasıyla (Desperately Seeking Susan) bir yandan da kazandığı şöhret ve parayla meşgul. Bu yüzden de restoranda otururken sokaktakilere bakıp ‘Bu semte yeniden gelip diğerleri gibi yoksul olmadığımı bilmek harika bir duygu.’ Diyor. Söyledikleri hoşunuza gitmedi mi? Çok fena çünkü onun tarzı bu. Tıpkı videolarındaki gibi görünüyor. Hayatı boyunca Madonna’yı tek bir duygu yönetti: Hırs.”
“Michigan’da dünyaya gelen Madonna, daha 6 yaşındayken annesini kaybedince bu durum onu babasına daha da yakınlaştırmış. O günden beri Madonna’nın pek de fazla kız arkadaşı olmamış. O günleri anımsarken ‘Evin kadını gibi hissediyordum kendimi.’ Diyor. Madonna’nın küçük dünyası 8 yaşındayken babasının evleneceğini açıkladığında tekrar sarsılmış. ‘Babam, ona anne dememizi istemişti. Ağzımdan anne sözünün çok zor çıktığını hatırlıyorum. Bu bana çok acı vermişti.’ ‘Annemin öldüğü gerçeğinden nefret ediyordum ve hıncımı büyük ölçüde üvey annemden çıkardığıma eminim.’ Belki de babası tarafından dışlandığını düşünen ve acı çeken Madonna, kendini çılgın bir dünyaya attı. Sekizinci sınıftayken ilk kez bir filmde oynadı, eski filmleri izledi, arka sokaklarda Motown hitleriyle dans etti.’ “
“Madonna’nın bale öğretmeni onun aynı zamanda ilk akıl hocasıydı ‘Sürekli beni New York konusunda dolduruyordu. Babam dahil herkes karşıydı tereddüt ediyordum ama o bana sürekli ‘Git ve dene vazgeçme!’ diyordu.’”
“Yıllar sonra New York’ta Madonna, sevgilisi Bray ile gün boyu şarkı yazıyor, akşamları da gece kulüplerinde sahne alıyordu. Eğlenceliydi ama aynı zamanda DJ kabinine girip kendi kaydını çaldırma şansı da vardı. Danceteria’da plak şirketleriyle sıkı bağlantıları bulunan ve o camiada saygı duyulan Mark Kamins’in dikkatini çekmişti. Madonna Kamins’e ‘Everybody’ şarkısının demosunu verdi. Kamins Madonna’nın şarkısını beğenince kulüpte çaldı. Daha sonra Madonna’ya yardım ederek şarkıyı biraz daha geliştirdiler. Ve son olarak Sire Records’a gidip Madonna’nın anlaşma yapmasını sağladı.”