“madonnatürkiye” sitemizin basın bildirisi: (Yıldız Tilbe, Nihat Doğan ve Madonna klibinde ayağı ile ayeti çiğniyor haberleri hakkında)

Yıldız  Tilbe ve Nihat Doğan’nın, Madonna’yı kötüleyen bir takım haberler yaptığını basından duyduk. Normalde bizim sitemiz sadece Madonna hakkında güncel haber paylaşımı yapar. Her hangi şekilde başka siteler yada insanlar ile tartışma içine ya da polemiğe girmez. Fakat Nihat Doğan ve Yıldız Tilbe’ nin yapmış olduğu açıklamaları ciddiye alıp, kafası karışmış pek çok okur var. Bunun için sizleri bu yanlış bilgi kirliğinden kurtarmak için açıklayıcı bir yazı hazırladık.

Yıldız Tilbe’nin yaptığı açıklamalar:

“Sevmek için saygı görmek lazım. Bunlar yeryüzündeki o kadar Kur’an’a inanan milyarları saymıyor ben mi onları sayacağım. Böcek gibi değiller gözümde. Arapça’yı çiğneyemez. Biz İncil’in Latince yazılarını çiğniyor muyuz? Çünkü bizim saygımız var. O zaman ben de bir klip çekeyim. Yeryüzünde benim olmayan bütün kutsal bilinen kitapları ve bayrakları çiğneyeyim”

“Şıllık, kancık karı”

“Bütün dinler kutsaldır. Gitsin Afrika’da bir totem çiğnesin yerliler onu hemen kazana atarlar, suyuna pilav çorba yaparlar”

Kaynak : http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/712954-yildiz-tilbe-ates-puskurdu

Nihat Doğan

“Değil kur’an İncil veya Tevrat’a da bassa vallahi onların adı da Allah’tan olduğu için yine Madonna İstanbul’a gelmesin demekten geri kalmazdım. Bütün inançlara saygılıyız kimsenin dinine küfür etmeyiz, kimsenin kitabına da basmayız. Kur’an düşmanı Madonna’ yı İstanbul’a getirten zihniyeti kınıyor ve Madonna İstanbul’a gelmesin diyoruz”

Kaynak : http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/713656-nihat-dogan-madonnaya-karsi

 “madonnatürkiye” sitemizin basın bildirisi:

Klipte gördüğümüz ayak Madonna’ nın ayağı değildir. Başka bir erkeğin ayağıdır. Orada yazan Arapça yazının anlamı zamanında yıllar önce çok merak etmiştik.

Arapça yazan bu yazı yurtdışında da merak edilmişti. Yapılan açıklamalarda yazının tercümesi “Try to forget whatever you have ever learned before.” olarak ifade edildi. Yani Her ne öğrendiysen onu unutmayı dene.” 

Bu cümlenin dinimiz yada Kuran’ımız ile ilgisi yoktur.. Normal bir cümlenin farklı bir dilde tercüme edilmiş ve klipte paylaşılmış. Bu yazı Fransızca, İtalyanca ve Türkçe vs…. olabilir idi. Arapça olarak yazılmış bir cümle.

 

Başka bir sahnede ise o klipte Arapça yerine İngilizce bir cümle kullanıldı.

“Kelimeler yararsızdır, özellikle cümleler.”

Madonna 1994 yılında  “Bedtime Stories” adlı bir albüm çıkardı. Albümünde yer alan  “Bedtime Story” adlı parça temelinde rüyalara dayanan bir klip… Bu klip bilinç altı olaylar rüyalar ve çeşitli uzak doğu dinleri ile ilgili kültürel öğeleri içermekte.

Madonna bu klipte semazenlere de yer verdi …

 

“Madonna son klibinde islama hakaret mi etti ? İşte o olay klip ve şifreler”  gibi saçma sapan alakasız videolar paylaşmış.

Bu yeni bir klip değildir. Bu görüntüler Madonna’nın 2004 yılındaki “Re-Invention”turnesinin backdroplardır. Sahne ekranlarda arkadaki dönen fonlardan biri.  Açılış introsu turnenin.

Burada geçen şarkı sözleri İncil ile alakalıdır. Bazı cümleler direk İncil’den alınmıştır. İslam ile ilgisi yoktur.

Arıca bu video paylaşılan fon ile bu görüntülere ait değildir.

Orjinalı :

3 yorum

Bir yanıt bırakın